Kategorie

Grilovací, pečící kameny

Kamenné truhlíky

Chladící kostky a puky

Doplňky do kuchyně

Hřbitovní doplňky

Zvířecí náhrobky a pomníčky

Kamenné stoly, konferenční stolky

Barevné kamenné drti

Štípaná žula

Dárkové předměty z přírodního kamene

Výprodej

Kontaktujte nás:

Mgr. Zdeněk Dvořák
Myslibořská 460
588 56 Telč

+420 567 223 840
+420 725 969 561

dvorak@kamenictvi
-dvorak.cz

Pečící kámen tmavý obdélníkový prohloubený

Hmotnost 0 kg
Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 2 132 Kč
Cena s DPH: 2 580 Kč
Množství

Popis produktu

Grilovací, pečící kámen obdélníkový s prohloubením je hit sezóny 2014. V klasickém obdélníkovém grilovacím kameni je vybroušená naprosto hladká rovná obdélníková „pánev“ s vyvýšeným okrajem. Díky tomuto provedení kamene na něm můžete nejen grilovat stejně jako na rovném grilovacím kameni, ale navíc zde i potraviny podlévat a také tepelně upravovat suroviny, které pouští větší množství šťávy nebo tuku.

Obdélníkové grilovací, pečící kameny vyrábíme ve třech standardních sílách kamene 3, 4 a 5 cm a ve třech standardních rozměrech kamene 30 x 40 cm, 40 x 50 cm a 40 x 60 cm. Na zakázku vyrobíme obdélníkový pečící kámen libovolného rozměru i síly kamenné desky.

Obdélníkové grilovací kameny se používají vložené do stojánků, položené na hraně ohniště nebo zabudované do kamenných nebo zděných krbů, grilů a udíren. Rámečky ke grilovacím kamenům také dodáváme, včetně mřížky, která přispívá k rovnoměrnějšímu přenosu tepla pod kamenem. Obdélníkové grilovací kameny atypických rozměrů kamenné desky si můžete objednat na telefonním čísle 725 969 561 nebo na emailu dvorak@kamenictvi-dvorak.cz.

Pozor - praskání kamene není na škodu. Pokud se vám na pečícím či grilovacím kameni objeví po několika použitích drobnáprasklina, nejedná se o závadu, ale o reakci kamene díky tepelné roztažnosti při jeho zahřívání a chladnutí. Není důvodem k reklamaci a nijak se tím nesnižuje užitná hodnota, funkčnost amožnostpečící kámen dále používat. Nemusíte se bát, že kámenpraskne celý a rozpadne se. Pečící kámen je nutnozahřívat postupně a po ukončení pečení nebo grilování jej nechat opět postupně samovolně vychladnout. Rozhodně nechlaďte pečící či grilovací kámen politím studenou vodou. V tomto případě by mohlo dojít k rozšíření a prohloubení praskliny v kameni.

Tmavé, černé pečící kameny se vyrábějí z dražších materiálů typu Impala, Black Regal, Nero a pro jsou většinou o cca 50% dražší než naše světlé klasické světlé pečící kameny. Tmavé pečící kameny samozřejmě působí elegantněji.

Čím topit pod pečícími kameny !!!

Pod pečícími kameny se topí dřevem a je nutné je zahřívat postupně, nejlépe z jedné strany. Dřevo nevydává v krátké době vysoký žár. Pečící kameny nepraskají. Po ukončení grilování necháme grilovací kámen samovolně vychladnout. Nezchlazujeme ho prudce například politím studenou vodou. Opět by mohlo dojít k prasknutí pečícího kamene.

Pod pečícím kamenem netopíme uhlím.

Pod kameny se netopí uhlím, kámen se rychle nerovnoměrně zahřívá a dochází k jeho častému praskání. Prasknutí grilovacího kamene v případě, že se pod ním topilo uhlím není důvod k uznání reklamace!

Další obrázky


Na pečící kámen je možné vypískovat text, přání nebo obrázek.


Vybrání na prsty


Vybrání na prsty


Pečící kámen tmavý prohloubený, kulatý


Pečící kámen tmavý prohloubený, čtverec


Detail prohloubení


Rámeček s ušima


Stojánek

Příbuzné produkty

PROČ U NÁS NAKUPOVAT?

  • Máme dlouholetou  praxi s opracováním kamene
  • Ručíme za kvalitu  výrobků
  • Pravidelně rozšiřujeme sortiment nabízeného zboží na e-shopu
  • Zboží si můžete vyzvednut  přímo v kamenictví  v Telči
  • Zboží, se kterým nejste spokojeni, vám  vyměníme
  • Nabízíme  výrobu atypických  výrobků na zakázku


NEJČASTĚJI VYHLEDÁVÁTE

pečící, grilovací kámen

rámečky a stojánky k pečícím kamenům

chladící kostky whisty stones

kamenné kuchyňské doplňky

dárkové předměty z kamene

podložky pod horký hrnec

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Kolik je 2+3?

Váš dotaz: