Pečící grilovací kameny kombinované vyrábíme ve světlém nebo v tmavém provedení v síle 4 a 5 cm. Tyto pečící kameny máme ve všech variantách a kombinacích povrchu hladkého, s obvodovou drážkou nebo prohloubeného.
Pozor - praskání kamene není na škodu. Pokud se vám na pečícím či grilovacím kameni objeví po několika použitích drobná prasklina, nejedná se o závadu, ale o reakci kamene díky tepelné roztažnosti při jeho zahřívání a chladnutí. Není důvodem k reklamaci a nijak se tím nesnižuje užitná hodnota, funkčnost a možnost pečící kámen dále používat. Nemusíte se bát, že kámen praskne celý a rozpadne se. Pečící kámen je nutno zahřívat postupně a po ukončení pečení nebo grilování jej nechat opět postupně samovolně vychladnout. Rozhodně nechlaďte pečící či grilovací kámen politím studenou vodou. V tomto případě by mohlo dojít k rozšíření a prohloubení praskliny v kameni.
Čím topit pod pečícími kameny !!!
Pod pečícími kameny se topí dřevem a je nutné je zahřívat postupně, nejlépe z jedné strany. Dřevo nevydává v krátké době vysoký žár. Pečící kameny nepraskají. Po ukončení grilování necháme grilovací kámen samovolně vychladnout. Nezchlazujeme ho prudce například politím studenou vodou. Opět by mohlo dojít k prasknutí pečícího kamene.
Pod pečícím kamenem netopíme uhlím.
Pod kameny se netopí uhlím, kámen se rychle nerovnoměrně zahřívá a dochází k jeho častému praskání. Prasknutí grilovacího kamene v případě, že se pod ním topilo uhlím není důvod k uznání reklamace!